офіційний веб-сайт працює в тестовому режиміМіністерство
внутрішніх справ України 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Телефони
з по
Пошук по сайту

Міністерство внутрішніх справ України

Автоматична інформаційно-довідкова служба МВС України:
(044) 256-0333

Факс МВС України:
(044)253-64-04

Телефон для інформаційних запитів ЗМІ

Телефон: (044) 256-11-36

Телефон "Довіри" Управління у справах участників АТО

(044) 256-17-20
вівторок та четвер
(крім державних свят)
з 10:00 до 12:00
та з 15:00 до 17:00
ГУМВС України в Київській області
Київ
Лвів
Луцьк
Рівне
Ужгород
Івано-Франківськ
Тернопіль
Чернівці
Хмельницький
Житомир
Вінниця
Чернігів
Черкаси
Суми
Полтава
Харків
Кіровоград
Дніпропетровськ
Луганськ
Донецьк
Запоріжжя
Херсон
Миколаїв
Одеса
Сімферополь
Київська областьЛьвівська областьВолинська областьРівненська областьЗакарпатська область
Івано-Франківська областьТернопільська областьЧернівецька областьХмельницька областьЖитомирська область
Вінницька областьЧернігівська областьЧеркаська областьСумська областьПолтавська область
Харківська областьКіровоградська областьДніпропетровська областьЛуганська областьДонецька область
Запорізька областьХерсонська областьМиколаївська областьОдеська областьАР Крим область

Координаційна рада МВС України із взаємодії ОВС з охоронними структурами

РІШЕННЯ

засідання Координаційної ради МВС України із взаємодії органів внутрішніх справ з охоронними підприємствами, їх об’єднаннями та службами безпеки суб’єктів господарювання

 

 

       .05.2014 

 

м. Київ

 

 

 

Про проведення засідання Координаційної ради МВС

 

 

Наказом МВС від 28.04.2010 № 162 створено Координаційну раду МВС України із взаємодії органів внутрішніх справ з охоронними підприємствами, їх об’єднаннями та службами безпеки суб’єктів господарювання, а наказом Міністерства від 17.03.2014 № 203 внесено зміни до її складу.

 

Станом на 01.05.2014 в державі зареєстровано понад 4,6 тис. суб’єктів охоронної діяльності, які мають діючі ліцензії на провадження охоронної діяльності. Штатна чисельність охоронників становить понад 60 тис. осіб, при цьому на базі недержавних охоронних підприємств створено 111 громадських формувань, 832 групи затримання та 440 пунктів централізованого спостереження. На території держави також створено 296 спільних нарядів (ОВС і недержавних служб безпеки з охорони громадського порядку).

 

З метою підвищення ефективності охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю, захисту прав і свобод громадян, відновлення стабільності в країні, а також відповідно до Законів України „Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону” та „Про охороннудіяльність” Координаційна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Начальникам ГУМВС, УМВС України в областях та м. Києві:

1.1. До 16.06.2014 провести перевірку створених громадських формувань на базі недержавних охоронних підприємств на предмет їх участі в охороні громадського порядку, чисельності їх персоналу та надання дозволів на право придбання, зберігання та використання спеціальних пристроїв. У разі порушень законодавства відповідні дозволи анулювати та доповісти до ДГБ МВС.

 

1.2. До 16.06.2014 надати інформацію, що формується згідно з наказом МВС від 16.03.2013 № 253 „Про організацію контролю за додержанням Ліцензійних умов щодо охоронної діяльності”, про кожного суб’єкта господарювання в розрізі створених спільних та самостійних служб безпеки з охорони громадського порядку.

 

2.1. Активізувати та забезпечити:

 

2.1.1. Реалізацію чисельного потенціалу персоналу охорони суб’єктів недержавної безпеки, діючих громадських формувань з охорони громадського порядку, створених на їх базі, до виконання завдань з профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю у форматі єдиної дислокації в частині:

  • спільного патрулювання з працівниками міліції;
  • здійснення заходів охорони в місцях дислокації транспорту реагування охоронних підприємств і об’єктів їх охорони.

 

При характерних затриманнях правопорушників та попередженні злочинів ініціювати заохочення працівників від імені Міністра.

 

2.1.2. Участь працівників органів внутрішніх справ у проведенні інструктажів персоналу суб’єктів охоронної діяльності, залучених до спільного патрулювання з охорони громадського порядку.

 

2.1.3. Проведення спільних стройових оглядів мобільних нарядів  ОВС і недержавних охоронних підприємств.

 

2.1.4. Взаємне інформування між черговими частинами ГУМВС, УМВСУкраїни та недержавних охоронних підприємств про скоєння вуличних правопорушень, розшук викраденого автотранспорту, осіб, які скоїли правопорушення.

 

Вийти з пропозиціями до керівників охоронних підприємств, де такі громадські формування відсутні, про їх створення.

 

2. Департаменту Державної автомобільної інспекції МВС (Сіренко А.П.) до 06.06.2014:

2.1. Забезпечити:

  • неухильне виконання вимог наказу МВС від 18.04.2013   № 375 “Про затвердження Порядку обладнання транспорту реагування суб’єкта охоронної діяльності засобами радіотехнічного зв’язку, кольорографічними схемами (написами), світловими та звуковими сигналами”;
  • видачу суб’єктам охоронної діяльності дозволів (узгоджень) на обладнання транспорту реагування спеціальними світловими та звуковими сигналами.

2.2. Подати пропозиції щодо приведення у відповідність до Закону України “Про охоронну діяльність” наказу МВС України від 26.03.2014 № 245 “Про затвердження Інструкції про порядок видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних світлових сигнальних пристроїв автожовтого(оранжевого) кольору на транспортних засобах реагування суб’єктів охоронноїдіяльності”, попередньо узгодивши їх з профільними об’єднаннями недержавних охоронних підприємств та найбільшими операторами ринку охоронних послуг.

 

3. Департаменту ДСО при МВС (Назаренко А.М.):

3.1. Забезпечити відповідне реагування на спрацювання засобів охоронно-пожежної сигналізації, які надходять з пунктів централізованого спостереження недержавних охоронних підприємств, згідно з вимогами наказуДДСО при МВС України № 165 „Про взаємодію із суб’єктами охоронноїдіяльності”, позитивний досвід співпраці висвітлювати на офіційному веб-сайтіДДСО при МВС.

 

4. Робочій групі Координаційної ради МВС (Просянюк В.В., Тупчій Г.М., Косенко В.А., Шевченко С.В.) до 06.06.2014 вийти з пропозицією до Антимонопольного комітету України, Державної інспекції України з контролю за цінами, Міністерства доходів і зборів України, Міністерства соціальної політики України (Державна інспекція з питань праці) для створення робочої групи та опрацювання питання щодо моніторингу випадків недобросовісної конкуренції у сфері охоронної діяльності та протидії таким фактам.

 

5. Робочій групі Координаційної ради МВС (Крилач О.І., Проценко Т.О., Просянюк В.В., Шабовта С.Б., Тупчій Г.М., БухарО.М.) до 06.06.2014 доопрацювати питання щодо можливості законодавчого врегулювання додаткового оснащення вогнепальною короткоствольною зброєю охоронних підприємств, задіяних до спільного патрулювання з ОВС, та надіслати пропозиції для погодження до Департаменту юридичного забезпечення МВС.

 

6. Секретаріату Координаційної ради МВС:

6.1. Наступне засідання Ради провести не пізніше 10.07.2014. На нього запросити заступників начальників ГУМВС, УМВС України – начальників міліції громадської безпеки для обговорення проблемних питань та напрацювати алгоритм дій із взаємодії органів внутрішніх справ з охоронними підприємствами, їх об’єднаннями та службами безпеки суб’єктів господарювання під час спільного патрулювання, а також впровадження позитивного досвіду в роботі. Порядок денний наступного засідання Ради обговорити з громадськістю.

 

6.2. Щомісяця узагальнювати результати роботи робочих груп та інформувати голову Координаційної ради для подальшого розгляду цього питання на нараді керівництва МВС України.

 

6.3. На засідання Координаційної ради МВС запрошувати представників засобів масової інформації для висвітлення позитивного досвіду роботи та іміджу міліції в цілому.

 

7. УЗГ (Волкова Л.В.) забезпечити висвітлення вказаних вище заходів на офіційному веб-сайті МВС.

Контроль за виконанням рішення залишаю за собою.     

 

 

Голова Координаційної

ради – заступник Міністра

генерал-лейтенант

 

 

С.А. Яровий

 
При використанні матеріалу гіперпосилання на mvs.gov.ua обов`язкове